Přenos výroby na CNC stroj Homag a Weeke přes WoodWOP

Připravto obsahuje postprocessor na WoodWOP, který umožňuje právě převod přímo do stroje.

/static/data/wiki/export-woodwop/0-promo-pripravto-woodwop.png

Tento zápis pokračuje z úvodního příspěvku. Pro přenos výrobních dat do CNC stroje Homag či Weeke tedy není potřebný Alphacam, ani DXF výstupy. Pokud máte účet Profi můžete použít příkaz Nastavení > Doplňky > prevod_do_woodwopu. S pomocí tohoto příkazu je možné všechny produkty v zakázce převést do formátu MPR pro WoodWOP. Tyto stroje jsou v celku běžné pro truhlářskou výrobu a je možné tedy jednoduše pro ně připravit výrobu. Časté stroje jsou například BHX nebo Venture.

Následuje postup jak převést jednoduchý díl přímo do výroby. A video s ukázkou celého postupu a otevření vygenerovaného NC kódu přímo.

Pokud Vás zajímá použití a chcete si ověřit funkčnost na svém stroji kontaktujte nás a pošlete nám zadání vašeho výrobku, a můžeme Vám připravit ukázku.

Podporovány jsou všechny hlavní operace, jako je obrábění tvaru, vrtání výřezy a specifikace vrátní do hran dílců. Program je generovaný jako nativní formát a tedy je možné ho upravovat přímo ve stroji. Program je generovaný na každý díl separátně a všechny dílce jsou obvykle unikátní. Pokud váš stroj obsahuje čtečku čárových kódů je možné použít i tu pro hledání dílce ve složce. Soubory jsou pojmenovány dílů přímo produktu.

Pracovní postup

Pro převod dat do programu WoodWop je potřeba produkt s dílcem, který bude obsahovat tvarové obrábění nebo spoje jako vrtání.

  • kontrola rozměrů a přidání obrábění,
  • přidání vrtání a specifikace rozměru nástrojů,
  • nastavení > doplňky > export pro woodwop
  • výběr produktu nebo celé zakázky
  • vyexportování soubor - zip
  • soubor obsahuje jednotlivé díly, tak jak jsou v Připravto
  • přenos do stroje

Příprava dílce a kontrola rozměrů

priprava dilce a kontrola rozmeru

Nastavení a výběr doplňků

nastaveni a vyber doplnku

Spuštění doplňků pro export

Spusteni doplnku pro export Nastaveni exportu pro woodwop z pripravto

Otevřený NC kód z Připravto v woodwop

Otevreny NC kod z Pripravto v woodwop

Pro následný přenos do stroje můžete použít například USB Flash disk, nebo poslat soubory přes síť. Více obecných informací naleznete přímo v původním článku