Informace o nové verzi kalkulace nábytku a aktualizace wiki

Minulý týden jsme vylepšovali kalkulace, tak aby byly zpět použitelné pro výpočet nákladů přímo pro malé truhláře. V běžné výrobě je obvyklé počítat kalkulaci výrobku jako přímé náklady na materiál a následně mít část pro výpočet výrobních nákladů oddělený. Takto je běžné počítat výrobu přesně dle nákladů na čas výroby.

nove moznosti pro nastaveni kalkulace

Avšak pro malé výrobce, kteří část výroby nakupují či dělají kooperace, je vhodnější jiný typ kalkulace, který v současné verzi nebyl přímo možný. Nyní jsme však přidali některé volby, které umožní vytvořit část kalkulace například vypočítat celkové množství olepené hrany pro výpočet na běžné metry. Toto se hodí pokud Váš dodavatel počítá cenu olepení a olepovací pásky odděleně, následně můžete přesně dopředu odhadnout Vaše náklady na výrobu.

Toto se týká jak olepovacích pásek (hran), tak plošného materiálu, který je počítaný na m2. Přitom jsme přidali zpět možnost zapnout odhadování výroby času dle plochy dílce. Tato volba byla v minulosti odstraněna, jelikož jsme chtěli přímo počítat čas výroby dle jednotlivých strojů - což bude v budoucnu možné, nyní je však zpět jednodušší verze.

Při této změně jsme ještě přidali možnost pro nastavení výběru částí, které má aplikace počítat případně, v jakém pořadí. Uživatel si tedy může nastavit, že pro důležitého zákazníka bude mít variantu, které například bude napočítávat spotřebu s nižším odhadem a lépe rozepíše jednotlivé varianty a pro jiného naopak.

V případě potřeby nás kontaktujte, pomůžeme s nastavením kalkulace, tak aby co nejlépe seděla Vašim požadavkům. V případě potřeby je možné i objednat / či v rámci školení připravit část programu přímo pro specifický výpočet.

Aktualizace wiki a návodů

TIP:

Podívejte se na aktualizovanou nápovědu a wiki obsahující velké množství důležitých informací https://www.pripravto.cz/cs/getting-started.html

Při této příležitosti bychom rádi oznámili, že jsme v procesu, kdy zásadně vylepšujeme naší nápovědu, návody a další podklady, kde jsou dostupné podrobnější informace o aplikaci. Pracujeme, jak na české tak na anglické verzi, kdy česká je nyní již v dobrém stavu. Doplnili jsme řadu informací o Editoru, půdorysu, nářezových plánech a přidali malé obrázkové animace (případně videa), které rychle znázorňují základy použití aplikace.

Současné nové nastavení pro kalkulace je vhodné aktualizovat, pokud používáte již nějaké starší, které máte nastavené. Můžete s výhodou použít naše předpřipravené volby pro kalkulaci, ty je vhodné také jednou za měsíc spustit, aby došlo k aktualizaci Vašeho lokálního nastavení na aktuální verzi. V budoucnu bude aplikaci tuto aktualizaci, dělat sama, avšak nyní musíte ručně.

Doufáme, že tímto ukážeme uživatelům, že tato aplikace určitě stojí za použití a že je opravdu kvalitní a stabilní.