Rozvržení, půdorys, modely a šablony s vylepšenými produkty s kováním

V tomto zápisku se pokusíme rozebrat novinky za poslední 2 měsíce. Nejvíce úprav prošlo zkrz +Produkt a Půdorys.

Vizualizace kuchyne pripravena v novem pudorysu

Většina změn se týkala převážně zlepšování použitelnosti půdorysu pro přímé použití a návrhy, tak aby uživatel mohl rychle vytvořit požadované návrhy přímo v půdorysu bez nutnosti přecházet mezi jinými částmi aplikace. Toto se nám z větší části podařilo již připravit. Současná verze tedy přímo umožňuje používat šablony, modely či přímo hotové zakázky, které slouží jako zásobník pro používané výrobky.

Uživatel tím může vcelku dobře udržovat svojí sestavu produktů, které používá. Dále půdorys nyní umožňuje následné přepnutí do původní verze, či výběr modelů z Databáze. Nyní může tedy uživatel rychleji vyhledávat mezi jednotlivými produkty v šablonách či přímo připravit vlastní zakázky. Vlastní zakázka, pokud má stav nastavený na X, následně bude stále viditelná v půdorysu.

zobrazeni pudorysu

Současné produkty - funkce produktu nyní obsahují velkou novinku, které vyžadovala velké úpravy v systému zpracování, jedná se o několik nových funkcí jako je přidání Úchytky či Šikmá deska. Dále také většina funkcí obsahuje možnost přidání nových parametrů, které ovlivňují například kování a výrobní operace. Tyto rozšiřující volby, je možné přidat kliknutím na spodní roletové modu a vybrat možnost - například elinfo_vyroba > výrobní operace na elementu. Jsou dostupné i další pro nastavení viditelnosti, které může být použito pro ovlivnění optimalizace, kalkulace či výkresů a podobně.

zobrazeni pudorysu

Na závěr bychom Vám rádi poděkovali za tento rok, a prozradili Vám novinky na příští rok. Můžete se těšit na blízké velké vylepšení pro obrábění a spoje, které umožní lepší zobrazení obrábění přímo ve výkrese. Tímto krokem pravděpodobně začneme plně nabízet možnosti pro zpracování obrábění. Dalším krokem bude pravděpodobně možnost dělat automatické obrábění, které umožní zrychlit výrobu.

Všechno nejlepší do příštího roku 2017.