Novinky a plán vývoje pro eshop a CNC

Aktuální verze Připravto přinesla několik vylepšení v rychlosti při používání šablon, a rozmístění jednotlivých produktů, tak jak je potřebujete umístit.

data/blog/153_testris_test_low.jpeg

Nejvíce se soustředíme na vylepšení půdorysu pro zrychlení práce při návrhu scény a rozmístění. Modely a jednotlivé položky v zakázkách či produkty v šablonách je nyní velice jednoduché používat přímo při aktivaci bočního panelu pro položky. Tímto postupem může uživatel rychle upravit základní rozměry, pozici a orientaci.

Poslední týden jsme přidali i možnost přímo upravit základní nastavení materiálů. Konstrukční či čelní materiál je možné nyní upravovat skupinově či pro jednotlivé produkty a tedy rychle vytvořit různé varianty scény, pouze zkopírováním v zakázce či celé zakázky a změnou materiálu. Mimo to jsme značně vylepšili přímo 3D zobrazení v půdorysu, které by se nyní mělo načítat rychleji a zobrazovat výsledek scény s lepší barvou / vykreslením světla a textury.

TIP

Pokud zrychlit načítání zobrazení Plánu - půdorysu. Můžete vypnout boční panel s šablonami, pokud ho nějakou dobu nebudete používat.

V průběhu jsme také značně změnili systém pro generování reportů, tak aby byly rychlejší a přizpůsobitelnější. Již nyní je možné přes doplňkovou funkci generovat upravené reporty a upravovat je pro nabídky, či přímo pro generování pouze částí.

Nadcházející plán vývoje

V tomto roce plánujeme postupně vylepšit zaměření a použití přímo do firem jako je vylepšení exportu pro CNC stroje. Primárně se chystáme zaměřit na zpracování možnosti přidání parametrických voleb a přidání možností výpočtů. Již máme připravenou první verzi, která bude umět nastavit například vrtání a nastavení pro další části kování, tak aby se již započítalo přesněji do kalkulace.

Preferované stroje pro výrobu jsou v současné chvíli stroje od firmy HOMAG či WEEKE, kde již máme funkční funkční a i otestovaný postprocessor, který generuje data přímo pro WoodWOP a umožňuje rychlé použití. V současné chvíli je podporované vrtání do plochy a bočních hran. Dále také přenos tvarů / tvarových spojů přímo do stroje. Zde je podporováno profilování a kapsování tvarů.

Pro podporu dalších strojů je v současné chvíli zapotřebí program Alphacam kam Připravto umí automaticky již vyexportovat výkresy a přiřadit obrábění. Přenos do CNC

Plánujeme také propojit aplikaci připravto přímo s možností eshopu, tak aby si každý náš uživatel mohl své návrhy vystavit na stránkách a jeho zákazníci přímo objednat. V nejbližší době uvidíte možnosti.