Obrábění a automatické hledání spojů pro CNC stroje

Jak bylo v průběhu minulého roku slíbeno, následující týden dojde k přidání podpory pro automatické hledání spojů v obrábění.

hledani spoju

Na přiloženém obrázku můžete vidět vytvořený stolek, právě přes nový způsob zadání spojů. Tento způsob umožnňuje přímé zadání spoje do boční plochy dílce a na základě automatického dopočítání nalézt doplňující spoj na druhém dílci.

POZNÁMKA

  • více informací je na wiki.

Tato funkce zrychluje velice přípravu a pokud uživatel používá před připravené funkce, je použití velmi rychlé. Stačí pouze přidat dílce dle vybraného způsobu a následně na ně přidat zmíněné obrábění. Následně systém automatické provede dopočtení.

Uživatel takto může udělat například kolíkový spoj, spoj pro dveřní závěs, či výsuvy. Součástí dalších doplňků bude již i obrábění pro výsuvy jako jsou Blum Tandembox či Strongbox a jiné. Samozřejmostí jsou i možnost udělat vlastní dřevěné. Součástí jsou i spoje s excentry, které je možné přispůsobit podle potřeby.

optimalizace - narezovy plan

Nářezový plán nyní již zobrazuje jednotlivé díly spolu s vytvořeným obráběním. Takto vytvořené obrábění můžete přenést například do CNC stroje několika způsoby.

Podrobnější informace jsou dostupné na wiki wiki . Doufáme, že se Vám daná funkcionalita bude líbit. Plánujeme tuto funkcionalitu postupně vylepšovat/upravovat.