Informace k dotazníku používání k roku 2019

Již týden a půl běží dotazník pro uživatele s aktivním předplatným, kteří mohou dávat zpětnou vazbu a tedy ovlivnit následující možnosti služby.

data/blog/2019/uchytky-zafrezovane-ukazka.png

Dotazník se primárně týká využívání služby a požadavků. Tento dokument budeme průběžně upravovat při změnách.

Shrnutí aktuálních výsledků

V současné době většina uživatelů používá Připravto déle než rok. Někteří jsou s námi již přes 3 roky, v té době byla služba v naprostých začátcích a oproti dnešnímu stavu také značně nedodělaná. Nejběžnější typ nábytku, který uživatelé na Připravto dělají jsou kuchyně a vestavěné skříně.

Pro získávání informací o použití většina uživatelů použila školení či technickou podporu. Nejčastěji používané části aplikace jsou návrhy (což je logické) a vizualizace.

Přes 90% uživatelů dokáže zpracovat celou zakázku a udělat požadované činnosti, tak jak potřebují. Co se týče jednoduchosti ovládání služby tak 90% uživatelů si myslí, že služba je v některých ohledech jednoduchá a někde složitá. V tomto místě bych rád podotkl, že se budeme snažit najít místa, která dělají uživatelům problémy, pokud o nich víte můžete nám je psát na - viz kontakt.

Stále platí, že Připravto je primárně zaměřené na výrobní společnosti a jejich potřeby, takže pro uživatele, kteří nemají s výrobou až takové zkušenosti může být Připravto více náročné.

Shrnutí požadavků na vylepšení

Na závěr přikládáme některé otázky/vylepšení, které uživatelé přidali a odpovědi otázky jsou tak jak je uživatelé vložili.

Moc věci zbytečně složité- pracovní deska,sokl..., malá databáze materiálu, doplňku ....

Co se týče pracovní desky -> tak předpokládáme, že je zde myšleno tvarování pracovní desky v půdoryse. Do budoucna se možná nějaká zjednodušující funkce, přidá jde však o to, že pak mohou vzniknout problematické situace s manipulací. Spíše budou přidané základní tvary pracovních desek do šablon a uživatel je použije přímo v půdoryse. Ohledně soklu tato věc může být stejná.

Malá databáze materiálů -> uživatel, může přidat nové materiály. Je možné že do budoucna nějaké materiály/doplňky přidáme, máme však zásadní nedostatek v tom získat kvalitní podklady/modely, které je možné distribuovat uživatelům. Většina "volných" modelů toto použití zakazuje. Pokud máte kontakt na nějakou společnost, která by některé modely bez úplaty poskytla pro takové použití je možné o zařazení zohlednit.

Zjednodušit nastavení přídavku do nářezového plánu. Zvolení vrtaní polic jednodušším způsobem.

Nastavení přídavku do nářezového plánu lze řešit 2 způsoby, první je použít olepení, pokud je to možné, to je přímo integrované a upravuje rozměr na základě parametru edge_cor - korekce u pásky(hrany).

Druhou možností je jednodušší zvětšení přes tuplované desky - tam je možné provést nastavení, například zvetsit_vse a nastavit zvětšení na 30mm a následně se všechny dílce zvětší. Konkrétní nastavení, je možné uložit a tím zjednodušit použití doplňků.

Vrtání polic je možné např. přes funkci A_vrtani_police nebo ručním způsobem řadou přímo na bok. Při použití automatické funkce uživatel musí vybrat, které police chce vrtat. V doplňkových funkcích2 je dále dostupné automatické vrtání všech polic (a dalších částí) pod názvem AM

Funkce AK HT Atira nemá v rozkliku vlákna.Dále by tam mohla být nějaká funkce, která by dělala zafrézované úchytky - alespoň vizuálně, pokud tam je, tak o ní nevím.

Některé zásuvky opravdu neobsahovaly možnost nastavení pro orientaci vlákna - za to se omlouváme, již jsou přidané. Prosím o kontrolu.

Ohledně zafrézovaných úchytek, tak jde vždy o tvar a o to, že je potřeba ho zobrazit. Úchytky je také možné tvarovat, takže do aktuálních tvarových úchytek přidáme i nějaké, které by mohly vypadat zafrézovaně. Přikládáme obrázek nové funkce pro jednoduché zafrézované úchytky -> tato funkce je ve rozsirujici_funkce2. Pro použití ve vizualizaci, je potřeba aktivovat Nastavení > Vizualizace > _spoje. Pozor toto nastavení nemusí být kompatibilní s některým nastavením v produktu.

data/blog/2019/uchytky-zafrezovane-ukazka.png

V databázi modelů by mohly být alespoň 3 typy vodovodních baterií, nesehnala jsem model v požadovaném formátu tak baterie vždy v návrhu chybí. Taky by se mi líbilo kdyby se textura na velkých kusech neroztáhla a na malých nesmrskla někdy to vypadá opravdu divně. Jinak program používám i před zákazníkem, a třeba změnit orientaci let u celé kuchyně je docela na dlouho.

Co se týče modelů, tak odpověď je stejná jako viz případ výše, tzn pokud budou dostupné modely, které je možné distribuovat uživatelům bez úplaty můžeme je zařadit.

Ohledně nastavené textury, tak to v tu chvíli není bohužel moc možné, jelikož by ořez a nastavování rozměrů pro textury musel znamenat, že jejich rozlišení by bylo mnohem vyšší > tedy náročnost by mnohonásobně stoupla a bylo by nutné ji nastavovat přímo z Optimalizace nářezových plánů. Tento požadavek máme v hledáčku do budoucna, bohužel není úplně přímočarý a bez většího množství uživatelů verze basic a vyšší obtížný.

Ohledně změny vláken u dveří v celém projektu, tak bude brzy možné přes aktualizaci produktů a přidání funkce, která danou změnu provede.

Vylepšení CNC opracování

Pod touto otázku nevíme co přesně uživatel myslí. Jednotlivé cnc obrábění má hodně částí od ručních funkcí, tvarů a ručních tvarů, přes polo-automatické funkce jako jsou A_Y_zaves_varianty či některé automatické zásuvky až k funkcím jako je AM ve funkcích2. Tyto funkce dokážou automaticky najít jednotlivé specifikované dílce a přiřadit obrábění. Do budoucna se předpokládáme přidání dalších funkcí co provedou automaticky vybrané obrábění.

Děkujeme všem uživatelům, kteří se zapojili do zpětné vazby. Pokud máte otázky, určitě nás kontaktujte.