Výroba nábytku se štítky na tiskovém zařízení u nářezového centra

tisk stitku Holzma & Pripravto

V tomto blogovém zápisku se podíváme na řešení pro tisk štítků na strojí či starších strojí bez přímé podpory. Tím je možné začít řešit automatizaci výroby/mít lepší přehled o dílcích a také o zakázkách.

Přidání podpory pro tisk štítků na starší stroje

Dnešní běžné nářezové centrum již, obsahuje řešení pro tisk štítků, avšak starší stroje/formátovací pily tuto možnost mít nemusí. V dnešním článku si ukážeme možnost použití našeho rozšíření pro Profi verzi (tablet; tiskárna štítků a specifické nastavení), tak aby i starší stroj šel pro toto použít. Součástí článku je i krátké video s ukázkou pro stroj Holzma.

automaticky tisk stitku pro

Pro stroje, kde je možné použít např. formát SAW, máme dostupné řešení https://www.pripravto.cz/cs/wiki/cs-nabytek-dily-vystup-narezovy-plan-stitky.html -> blíže popsané na dané stránce.

Pricipiálně je použití již jednoduché, stačí použít doplněk a načíst formát SAW přímo do apliace. Díky tomu Připravto může připravit štítky přímo v pořadí pro daný stroj,způsob řezání nářezového plánu a uživatel pouze tiskne další štítek. Má možnost se vrátit zpět/případně i přeskočit nějaký tisk, vybrat desku nebo materiál, který chce tisknout. Pokud se jedná i přímo o zakázku na Připravto, dojde i v tisku i zobrazení tvarů/obrábění.

Formátovací pily mohou použít podobný postup, nebo postup se zobrazením nářezového plánu, kde klikem na dílec dojde ke konkrétnímu tisku.

automaticky tisk stitku pro