Schody a kompletní návrhy interiérů na Připravto

Již delší dobu je možné na Připravto navrhovat ucelené konstrukce nábytku od oken, dveří a dalších částí.

návrh vizualizace interiéru se schody

Toto dělá službu Připravto vhodnou pro truhláře a stolaře, kteří také vytvářejí i jiný sortiment než nábytek.

S novým rozhraním pro možnost tvorby parametrických konstrukcí se možnosti služby Připravto, rozšiřují o možnosti návrhu například celého interiéru v podobě schodů. Uživatel může tedy rychle přecházet mezi jednotlivými částmi, které má navrhovat a následně je i provést.

Dnešní příspěvek ukazuje návrh jak konstrukce pro úložné prostory v podobě skříňového nábytku, tak i dřevěné masivní konstrukce pro schody. Schody v současném návrhu jsou pouze jednoduché rovné, které jsou navrhovány v rozšířeném parametrickém návrháři. Uživatel může vybrat základní hodnoty pro rozměr v podobě výšky prostoru a očekávané výšky schodů. Systém následně umožní zpracování konstrukce schodnic a jednotlivých schodů.

půdorys návrhu a zobrazení částí pro úpravu rozměrů

Jakmile je uživatel spokojen s návrhem tvaru a základního nastavení výstupu konstrukce schodů, tak může postupně upravit stejně jako v případě normálního návrhu například materiály a ručně doladit rozměry dílců. Pokud potřebuje celkový návrh dokončit pro daný konkrétní návrh - např. přidat prodloužení na poslední schod, který bude zapuštěn do konstrukce stavby.

Připravto dále umožní vytvoření kusovníku dílců a také i možnost dodělat zbytek návrhu pro vizualizaci, to znamená že uživatel může celý svůj návrh vložit do scény a přidat další zdi a další vybavení.

Tím truhlář může rychle připravit pro svého zákazníka ukázku vizualizace a pro sebe potřebné rozměry a dílce, které bude potřebovat nakoupit. Pokud si i zadá očekávaný prořez a navýšení ceny na materiál, tak Připravto okamžitě vypočítá i očekávanou spotřebu dřeva a tedy i množství materiálu, který bude potřebný pro nákup.

Tím má uživatel tedy pod kontrolou jak jednotlivé díly pro kuchyňskou linku tak také pro celý návrh interiéru.

nárys prostoru se složenými schody a s doplňky v podobě skříní.

Na závěr může uživatel vytvořit SVG nebo DXF exporty, které může použít pro vytvoření výkresové dokumentace celého návrhu. V budoucnu bude toto možné udělat přímo na službě Připravto na vybraném výkresu.