Jak používat šablony pro zrychlení návrhu nábytku

Začátkem roku jsme přidali šablony -> jejich cílem je možnost sdílet návrhy a zjednodušit práci návrháře.

způsob zacházení s rozhraním šablon

Používání šablon je jednoduché a přímočaré. Uživatel/truhlář si může na stránce šablon vybrat z již předpřipravených návrhů. Předpřipravené návrhy obsahují klíčová slova do jakých skupin spadají, jedná se o například o skříně, spodní skříňky v kuchyni a tak podobně. V tu chvíli může daný návrh převést do přihlášené aplikace. V podstatě se celý postup skládá z 3 kroků:

Postup použití šablon

  • otevření stránky https://www.pripravto.cz/cs/viewer.html
  • vyhledání a vybrání správného produktu dle klíčových slov pro přenos do aplikace
  • potvrzení přenosu a vytvoření sestavy v současné zakázce

Takto jednoduše a rychle může uživatel z hotových a předpřipravených návrhů následně vytvořit celou svojí zakázku. Všechny takto použité šablony zůstávají stále plně parametrické, tedy uživatel může změnit konstrukci, změnit návrh, materiál a také například rozměry a sdílet svůj návrh se zákazníkem či jiným uživatelem.

pokračování převodu šablony

Jak již bylo zmíněno, celý návrh je stále parametrický, což znamená, že i celá konstrukce je upravitelná stejným způsobem, jako jí uživatel může upravit a vytvořit při vlastním návrhu. Například na vložené šatní skříni se mu nelíbí, že obsahuje zásuvky, které jemu přímo nevyhovují. Může je tedy změnit na odlišné či je přímo v konstrukci smazat.

vytvořená sestava skříně ze šablony a optimalizace nářezových plánů

Po vytvoření šablony může uživatel normálně danou sestavu/produkt použít na optimalizaci a zpracování nářezových plánů dle seznamu dílců. Tím tedy uživatel rychle získá potřebný výsledkem. Pokud daná šablona nevyhovuje vůbec je možné celou sestavu smazat a následně vytvořit vlastní konstrukci.

Vytváření šablon

Uživatel, který vytvoří vlastní a kvalitní šablonu jí také může zpět nahrát na službu a ostatní uživatelé jí budou moci použít pro zrychlení vlastních návrhů. Šablonu je možné vytvořit jak veřejnou tak vlastní. Šablony, které jsou veřejné a kvalitní budou v budoucnu i hodnoceny a budou moci být použity pro získání předplatného.

Je však důležité mít na paměti, že kvalita šablon bude důležitým faktorem pro úspěšné hodnocení. Předpokládáme do budoucna, že bude takto vytvořené větší množství šablon, které následně bude možné jednoduše používat právě v zakázkách a projektech.

Například uživatel vytvoří svoji specifickou verzi spodní skříňky v kuchyni a bude si jí moci uložit do vlastních externích šablon a následně i další uživatelé z nich budou moci vybírat a používat je v průběhu práce.