Aktualizace práce v půdorysu při návrhu nábytku a vylepšení výkresové dokumentace

Dnešním článkem si představíme dlouho očekávané novinky pro práci s aplikací.

pudorys nyni primo zobrazuje jednotlive produkty

Nová vylepšení obsahují změny v půdorysu a výkresové dokumentaci. Půdorys nyní přímo zobrazuje jednotlivé produkty Tato část aktualizace je v současné době ve vývoji již přes čtvrt roku a umožňuje cílené zobrazení jednotlivých pohledů přímo v aplikaci, tak aby uživatel měl lepší přehled nad jednotlivými návrhy nábytku a jejich umístění ve scéně. Půdorys tedy používá přímo nové výkresy, které jsou lépe připravené pro různé použití. Uživatel, tedy vidí, jak celé tvarován nábytku přímo v půdorysu, ale také může přesně produkty posunou či upravit velikost, tak aby přímo odpovídala dispozici.

nárys -> výkresy schodů přímo s možností manipulace a vysvětlení změn

Výhoda je, že tyto změny jsou následně po uložené ihned převedeny do aktualizace výkresu, uživatel tedy následně i vidí, jakým způsobem se produkt přizpůsobí přímo v zobrazení a vidí, jak bude návrh vypadat před převedením na vizualizaci. Jak již bylo zmíněno, jednotlivé tvary jsou plně zobrazitelné přímo v půdorysu, tedy zaoblený stůl nebo na obrázku zobrazené schody jsou přímo viditelné, tak jak budou umístěné v místnosti.

půdorys návrhu stolů kanceláře

Při přímé rotaci produktu, uživatel dále také vidí i přesné natočení a zda jednotlivé dílce odpovídají očekávanému návrhu, viz obrázek půdorysu a nárysu - zobrazení jednotlivých stolů, které jsou s celou konstrukcí, zobrazeny přímo. Při úpravě rozměrů návrhu stolu, může uživatel kromě změny konstrukce (přepočítání návrhu), také přímo vidět, změněné díly v přehledu a tedy podrobněji prozkoumat složení dílů a celého návrhu.

TIP:

Nové výkresy umožňují zoom a zvýrazňování prvků pokud jsou otevřené v samostatném okně např. kolečkem myši

V průběhu následujícího týdne dále aktualizujeme dokumentaci k části Půdorysu na Wiki, kde bude následně lépe vysvětleno, jak lze s půdorysem manipulovat, jaké jsou běžné klávesové zkratky a jak je možné zrychlit si celkovou práci návrhu.