Půdorys a nové umístění produktů

Minulý týden jsme psali o nové možnosti pozicovat vytvořený nábytek přímo tak, že jím posuneme, otočíme ho a podobně. Tato část aplikace je dostupná nyní přímo v hlavním přehledu pod označením Plan blízko tlačítka pro vizualizace Viz. Hlavním cílem této části je zrychlení a zjednodušení umístění nábytku a vytořených částí ve scéně a zjednodušení procesu návrhu.

data/blog/plan_button.png

Při kliknutí na Plan se zobrazí pracovní plocha jednotlivých Nyní funguje zobrazení jednotlivých produktů na jejich pozici s rozměrem a hlavní rotaci. Při kliknutí a tažení jednotlivých produktů se v tabulce následně ukazuje jejich aktuální pozice/rotace a rozměr.

data/blog/plan_view.png

Při dokončení požadovaného umístění se u jednotlivých nábytkových prvků - kuchyně, skříně apod. se pouze klikne na požadavek změnit, kdy aplikace znovu přepočítá a změní jednotlivé produkty na novou definici. Následně při stažení nového modelu jsou již jednotlivé části tam, kde mají být.

data/blog/test_datum.jpeg

Nyní je tato varianta již částečně otestována a věříme, že bude fungovat lépe, než současný systém se souřadnicemi či že může sloužit pro lepší přehled oproti dříve používanému 3D zobrazení, které je zatím ne moc dobře použitelné. V případě potřeby nás kontaktujte. Plánujeme vydat ukázkové video. Současné řešení již je nasazené na testovacím serveru. A v průběhu pondělí či úterý ho zveřejníme na hlavním.

AUTHOR

Zdeněk Dlauhý, Michal Dlauhý 11-01-2015