Vizualizace a doplňky

Dříve na Připravto nebylo možné vizualizace dodělat. Byly vcelku ploché a bez možnosti doplňků. To se začalo dát řešit možností stažení vizualizace ze služby přes Nastavení > Stažení Blend nebo přes stažení jiného modelu jako je 3D DXF nebo OBJ.

Stažený blend soubor lze jednoduše otevřít v programu Blender. Tento program Pomůže s doděláním vizualizace do potřebné podoby. Ovšem v případě jednoduchých úprav to stále nemusí být ono.

data/blog/viz_eliska_doplnky.jpeg

Proto nyní v současné nové verzi představujeme novinku > a to možnost částečného vytváření a používání textur se spotřebiči či jiným zařízením. Principiálně to funguje tak, že je možné nahrát vlastní data (obrázek, v budoucnu i model spotřebiče) na službu a ten pak použít v rámci vizualizace.

TIP

Vyzkoušejte si je na produkčním serveru https://pripravto.cz

Pokud si chcete prohlédnout, jak to funguje doporučujeme se přihlásit do služby a podívat na např. zakázku eliska_edit, kde je ukázán základní princip, kdy jednotlivé díly slouží jako prostor pro tyto textury.

Principem je nahrání textury na server, vytvoření materiálu, který použije tuto texturu a následně aplikace materiálu na dílec, který pak následně obsahuje tuto texturu. Základní cesty Nastavení > Upload > Databáze > +Položka > a použití materiálu.

Podrobněji se tomuto budeme věnovat ve videu a následně i v dalším zápisu na blog.

http://www.blender.org

AUTHOR

Zdeněk Dlauhý 22. 11. 2014