Jak vytvořit vlastní materiál

Na Připravto je možné vytvářet vlastní zakázky, produkty, zákazníky a také položky v databázi. V nabídce pro databázi je na jednotlivých položkách možné provést editaci jednotlivých parametrů a následně upravit například cenu, rozměr nebo nějaké nastavení.

V jednotlivých částech je možné přidat např. vytvořený produkt třeba židli, nebo laminovanou dřevotřískovou desku od daného výrobce a přiřadit jim cenu. Nebo také vytvořit nový olepovací pásek případně specifikovat jeho vlastnosti tzn rozměr apod.

V budoucích verzích se předpokládá i částečně přehled o stavu skladu a možnost přidávat položky na sklad a odebírat dle spotřebovaných desek pro optimalizaci a obrábění.

Pro vytvoření základní položky v databázi stačí kliknout na tlačítko Položka, které nás provede přidáním nové položky do databáze.

data/blog/mat_new.png

Následně se před námi zobrazí zadání pro tvorbu nového materiálu, kde je důležité pole označení, které slouží jako klíč pro hledání v dababázi. Do tohoto místa dopíšeme mycka a následně do vedlejšího celého jména můžeme zadat podobný název.

data/blog/new_mat_2.png

Následně můžeme zadat základní rozměry a bližší specifikaci jakou jsou ceny pro různé dodavatele apod. To co je však pro naší potřebu klíčové je část DATA úplně dole. Zde se zapisují odkazy na další datové zdroje dostupné pro tuto položku.

{'small': '/import/mycka.jpg', 'large': '/import/mycka.jpg'}

Toto zadání je možné zadat buď přímo nebo editací a říká, že pro obrázky small a large se má použít cesta k souboru v podobě /import/mycka.jpg.

Nyní po potvrzení informací, je vytvořena nová položka v databázi, ale stále nezobrazuje obrázek, jelikož jsme ho ještě nenahráli.

data/blog/tlacitko_upload.png

Nahvrávání se provádí v části Upload v nastavní. Zde je již možné nahrát obrázek se jménem mycka.jpg, který následně bude použit pro různé části aplikace.

Pro více informací se můžete podívat na naše video pro zadání. Další informace jsou dostupné na wiki nahrávání

AUTHOR

Zdeněk Dlauhý 10-07-2014