Vývoj, vylepšení obrábění a automatizace

Poslední dobou jsme vylepšeovali převážně práci s produkty, návrh produktu a obrábění. Současná série vylepšení však přinesla několik nových funkcí o kterých jsme moc nemluvili.

vizualizace sikme skrine

Největší poslední aktualizace bylo spuštění funkční verze tvarového obrábění, které sice stále nefunguje úplně 100%, avšak pro většinu použití již umožňuje vytváření tvarových podkladů jako je zaoblení rohů. Šikmé sražení rohů je také již nově dostupné.

Přiložený obrázek zobrazuje právě zmíněnou šikminu na dveřích a dodělání šikmé skříňky. Další vylepšení jsou nyní viditelné i na práci při návrhu produktu, kdy nyní by měl být již stále produkt vizuálně viditelný. Designér návrhu je nyní lépe rozdělen a jednotlivé části hlavní jsou lépe viditelné po celou dobu návrhu, což zrychluje práci a zvyšuje přehlednost. Přitom nový designér obsahuje možnost vytvářet vizualizaci produktu a také zobrazit přímo dílce produktu.

data/blog/new_designer_20_09.png

Automatizace a ocapi

Připravto již v současné verzi je dobře automatizovalené a umožňuje některé obtížné konstrukce a tvary, parametry rychle přenášet do výroby. Nyní však pokračujeme ve vytyčeném návrhu pro nejlepší automatizaci výroby nábytku na trhu.

Začátkem roku jsme představili novou část služby a to bylo ocapi a propojení s Python aplikacemi. Ocapi je nyní mnohem silnejší a jeho použití již není přímo v Python aplikaci, ale i přímo na webu je dostupná aplikace Editor. Editor umožňuje přímo na webu přes Ocapi a Brython spojení automatizovat výrobu nábytku a upravovat výstupy ze služby pro různé zákazníky.

data/blog/new_editor_20_09.png

O ocapi a Editoru v dalším příspěvku připravíme více informací a ukázek. Více informací je přímo na BitBucketu > Pripravto > Ocapi.

Ostatní vylepšení

  • zrychlení přenosu produktů do zakázky přes odkaz na produkty v levém panelu
  • vylepšování půdorysu a zobrazení produktů v půdorysu
  • vylepšování výkresové dokumentace a zpracování dokumentace a tvarů

AUTHOR

Zdeněk Dlauhý 19-09-2015