Přenos výroby na CNC stroj Homag a Weeke přes WoodWOP

Připravto obsahuje postprocessor na WoodWOP, který umožňuje právě převod přímo do stroje.

/static/data/wiki/export-woodwop/0-promo-pripravto-woodwop.png

Pro přenos výrobních dat do CNC stroje Homag či Weeke z Připravto je možné použít integrovaný postprocessor. Není potřeba DXF výstupů. Pokud máte účet Profi můžete použít příkaz Nastavení > Doplňky > prevod_do_woodwopu. S pomocí tohoto příkazu je možné všechny produkty v zakázce převést do formátu MPR pro WoodWOP. Tyto stroje jsou v celku běžné pro truhlářskou výrobu a je možné tedy jednoduše pro ně připravit výrobu. Časté stroje jsou například BHX nebo Venture.

Následuje postup jak převést jednoduchý díl přímo do výroby. A video s ukázkou celého postupu a otevření vygenerovaného NC kódu přímo.

Pokud Vás zajímá použití a chcete si ověřit funkčnost na svém stroji kontaktujte nás a pošlete nám zadání vašeho výrobku, a můžeme Vám připravit ukázku.

Podporovány jsou všechny hlavní operace, jako je obrábění tvaru, vrtání výřezy a specifikace vrátní do hran dílců. Program je generovaný jako nativní formát a tedy je možné ho upravovat přímo ve stroji. Program je generovaný na každý díl separátně a všechny dílce jsou obvykle unikátní. Pokud váš stroj obsahuje čtečku čárových kódů je možné použít i tu pro hledání dílce ve složce. Soubory jsou pojmenovány dílů přímo produktu.

Pokud tedy jako uživatel máte připravenou konstrukci skříňky, je možné přímo exportovat např. vrtání policových nosičů, nebo závěsy, či kolíkové spoje a podobně. Toto vše nazýváme jako automatické obrábění Připravto obsahuje i automatické nastavení pro řezání drážek na záda na více dílcích najednou. Je možné nechat vybrat pouze typ dílce a připravto automaticky provede přidání vrtání pro nosiče polic na všechny police.

Pracovní postup

Pro převod dat do programu WoodWop je potřeba produkt s dílcem, který bude obsahovat tvarové obrábění nebo spoje jako vrtání.

  • kontrola rozměrů a přidání obrábění,
  • přidání vrtání a specifikace rozměru nástrojů,
  • nastavení > doplňky > export pro woodwop
  • výběr produktu nebo celé zakázky
  • vyexportování soubor - zip
  • soubor obsahuje jednotlivé díly, tak jak jsou v Připravto
  • přenos do stroje

Příprava dílce a kontrola rozměrů

priprava dilce a kontrola rozmeru

Nastavení a výběr doplňků

nastaveni a vyber doplnku

Spuštění doplňků pro export

Spusteni doplnku pro export Nastaveni exportu pro woodwop z pripravto

Otevřený NC kód z Připravto v woodwop

Otevreny NC kod z Pripravto v woodwop

Pro následný přenos do stroje můžete použít například USB Flash disk, nebo poslat soubory přes síť. Více obecných informací naleznete přímo v původním článku