Přenos výroby na CNC stroj SCM a Morbidelli do Maestro

Připravto obsahuje postprocessor na MAESTRO, který umožňuje právě převod přímo do stroje.

/static/data/wiki/export-maestro/export-pripravto-maestro.png

Pro přenos výrobních dat do CNC stroje, který má Maestro, tak můžete použít přímo výstup. Pokud máte účet Profi můžete použít příkaz Nastavení > Doplňky > cnc_prevod_do_maestro. S pomocí tohoto příkazu je možné všechny dílce v produktech v zakázky převést do formátu XSC (Maestro Script Language) pro Maestro. Tyto stroje jsou v celku běžné pro truhlářskou výrobu a je možné tedy jednoduše pro ně připravit výrobu. Časté stroje jsou například SCM nebo Morbidelli, které v minulosti obsahovali Xilog.

Následuje postup, jak převést jednoduchý díl přímo do výroby. A video s ukázkou celého postupu a otevření vygenerovaného NC kódu přímo.

Pokud Vás zajímá použití a chcete si ověřit funkčnost na svém stroji kontaktujte nás a můžeme se domluvit na ověření a vytvoření výstupu a připravit Vám ukázku.

Podporovány jsou všechny hlavní operace, jako je obrábění tvaru, vrtání, výřezy a specifikace vrátní do hran dílců. Program je generovaný jako nativní formát a tedy je možné ho upravovat přímo ve stroji v programu Maestro. To umožňuje lepší přizpůsobení složitějších programů. Program je generovaný na každý díl odděleně a všechny dílce jsou obvykle unikátní. Pokud váš stroj obsahuje čtečku čárových kódů je možné použít i tu pro hledání dílce ve složce. Soubory jsou pojmenovány přímo podle dílů v produktu. Automaticky může docházet k rotaci, zrcadlení dílce dle výchozího přizpůsobení - např. pokud mají nějaké dílce stranu větší než limit. Dále Připravto může program vygenerovat i zrcadlený/posunutý, dle specifikace - tzn. bok na levé a pravé straně je generovaný jako jeho převrácená strana.

Pracovní postup pro export programů do Maestro

Pro převod dat do programu Maestro je potřeba produkt s dílcem, který bude obsahovat tvarové obrábění nebo spoje jako vrtání. Ideálně například, celou skříňku, kterou na Připravto pomocí automatických spojů a výpočtů pro hledání spojů připravíte.

  • kontrola rozměrů a přidání obrábění,
  • přidání vrtání a specifikace rozměru nástrojů,
  • nastavení > doplňky > cnc > export pro Maestro
  • výběr produktu nebo celé zakázky
  • vyexportování soubor - zip
  • soubor obsahuje jednotlivé díly, tak jak jsou v Připravto
  • přenos do stroje

Pro následný přenos do stroje můžete použít například USB Flash disk, nebo poslat soubory přes síť. Připravto vygenerované soubory automaticky zabalí dle názvu produktu nebo názvu zakázky, pokud uživatel vyexportuje celou zakázku.