Rozšířený návrh nábytku a výroby - vlastní funkce

Připravto je v oblasti návrhu nábytku hodně otevřené a umožňuje uživateli vytvářet konstrukce, tak jak je potřebné.

skrinka s profilovou uchytkou

Tedy většina funkcí je upravitelná jak pro konstrukci z dřevotřískových desek tak i pro použití jiných konstrukčních materiálů např. překližky a podobně.

TIP

Použijte základní manuál nebo školení pokud se Vám zdají části zde složité.

Uživatel může jednoduše vytvářet například nový typ zásuvky s dělením, rozdělit prostory a tak podobně. Z toho důvodu jsou základní funkce programu nastavené na jednoduché části z kterých je možné vyskládat složitější konstrukci.

Aby uživatel mohl používat i komplexnější připravené funkce, jsou připravené takzvané Přednastavené volby, které obsahují skupinu nastavení a voleb, které jsou přizpůsobené pro určitý způsob použití.

/static/data/wiki/rozsirene-funkce/pridani-funkci-nozicky-spoje.png

Tyto volby obsahují i rozšiřující funkce jako jsou upravené vrtání, tvary pro zásuvky, posuvné dveře, profilované úchytky a podobné funkce. Tyto rozšiřující funkce se přímo přidávají do části Vytvořte produkt.

Rozšiřující funkce

Nachází se zde několik funkcí jako jsou posuvné dveře ve variantě 2/3, výsuvy pro Blum Tandembox, šatní tyč a další. Důležitou částí jsou pak další tvary úchytek, dvířek a spojovací kování pro vrtání jako je Excenter a konfirmat.

Tyto funkce jsou dostupné pro všechny produkty a obvykle se opět používají obdobně jako základní varianty, tzn vkládají se do prostoru - area_id nebo na index - dílec. Například nožičky jsou do prostoru, stejně jako šatní tyč. Ovšem tvar dvířek zásuvky se používá přímo na dílec, tedy uživatel klikne na dílec.

Vložení nožiček

Pokud do svého návrhu chcete vložit nožičky, tak je to opravdu jednoduché, stačí hlavní pracovní prostor rozdělit podle výšky nožiček horizontálně bez dílce přes Rozdělení a následně vybrat funkci Nozicky, kterou vložíte do spodního prostoru. Tato funkce má nastavení pro ovládání zapnutí a vypnutí nožiček či přizpůsobení dle rozměru. Nožičky obsahuje v matici 3x3 > tzn max 9kusů nožiček na jeden prostor.

Nožičky nyní obsahují možnost nastavit materiál a přímo označení použitých nožiček pro lepší použití v kalkulaci

skrinka nastavitelnyma nozickama

Nastavení tvaru zásuvky

Pro vytvoření základního zaobleného tvaru zásuvek -> na prsty, stačí použít zasuvky_dv_profil1, kde uživatel pouze nakliká dvířka zásuvek a následně se funkce postará o upravení tvaru. Stejným způsobem, jde funkce použít na ostatní díly, které jsou dostatečně velké. Nastavení rozložení tvaru je nyní přímo ovlivnitelné například, je tedy možné mít část úchytek vlevo a část v pravo.

/static/data/wiki/rozsirene-funkce/pouziti-profilu-zasuvky.png

Přidání úchytky jako profil

Pro přidání profilové úchytky se můžete inspirovat fuknce Uchytek, která je vyobrazená na začátku článku. Více funkcí je možné použít přímo z Funkcí 2. Zde jsou vložené dveře a speciální korpus s výřezem, následně je na dveře použita zmíněná funkce, která přidá profil úchytky na zadní stranu dvířek.