Šikmá skříň a půdní vestavba

Připravto ve verzi Basic a Profi umí dělat šikmé konstrukce. Hlavní výhodou je že zachová možnosti úpravy sražení a úhlů a ostatních částí a s možností aplikace spojů a obrábění.

sikma skrin do pudni vestavby

Nábytek pro půdní vestavby mohou tvořit například konstrukce šatních skříní či úložných prostorů. Z důvodu využití prostoru v podkroví jsou i šikmé. V minulosti nebylo úplně jednoduché vytvářet šikmé konstrukce a šikmé skříně do půdních vestaveb. Uživatel mohl přes oblasti udělat šikmou konstrukci a ručně dodělat dveře. Připravto neobsahovalo funkce pro jednoduché oříznutí tvarů podle šikmé desky. Nová funkce kterou Připravto obsahuje umožňuje z tvaru zadní desky ovlivnit celou konstrukci skříňky včetně šikmé desky, dveří či příček.

Běžný současný postup je použít šikmou desku v prostoru (area_id) a následně seříznout přes Šikmý řez jednotlivé díly, na základě vzdálenosti. Nový postup použije DV Seříznutí a automatické oblasti ve funkci Oblasti z tvaru. Je to mnohem rychlejší a jednodušší. Zároveň umožňuje i složitější tvary a postupy. Následující obrázek zobrazuje použití funkce Oblasti z tvaru na díl, který má aplikovaný tvar. Dojde k vytvoření oblastí dle jednotlivých částí tvaru. Do těchto oblastí je možné vkládat dílce např. spodní desku, levou desku a podobně.

vytvoreni oblasti z tvaru

Takto můžete vložit do oblasti také Šikmou desku a následně vytvořit nakloněný díl do prostoru. Tento díl spojí horní desku s boční a automaticky se přizpůsobuje dle rozměrů Šikmého řezu. Po vytvoření základní konstrukce, můžete vložit jednotlivé další části. Při vložení dveří a příček je následně výhodné použít automatické oříznutí dveří a příček. Tato funkce po manuálním výběru šikmé desky, automaticky najde příslušné dveře a příčky. Na těchto dílcích se následně pokusí provést oříznutí dle šikmé desky a automaticky zkrátit příčky. Přes zadání můžete provést manuální úpravu délky dílců, pokud na některých místech není úprava, tak jak bude potřeba.

Následující video zobrazuje základní postup pro šikmou skříň.

POZNÁMKA

  • Připravto v tuto chvíli neobsahuje automatickou funkci pro spoj na šikmé hraně. Uživatel může udělat spoj ručně.
  • Pokud bude vyžadováno, je možné udělat nové makro pro tyto operace např. seříznutí pilou a clamex či lammelo.