Wiki - Informace o použití

Hledáte startovní příručku? Jak začít

Nové varianty spojů, závěsy a excentry pro zjednodušení cnc obrábění 2022-05-29

Závěsy a nové Spoje_varianty

V průběhu rohu 2022 jsme přidali již několik nových variant funkcí pro obrábění na základě geometrie. Tyto varinty se odlišují od původních funkcí často v možnosti automatického výpočtu množství spojů, určení pozice spojů přes poměr array_dist / zadani.

Nářezový plán a štítky na dílce s obráběním na CNC stroji 2021-09-03

data/wiki/labels/stitky-nalepne-na-dilce.jpg

Připravto obsahuje nářezové plány se štítky pro nábytkové dílce

Přenos výroby na CNC stroj SCM a Morbidelli do Maestro 2021-08-14

/static/data/wiki/export-maestro/export-pripravto-maestro.png

Připravto obsahuje postprocessor na MAESTRO, který umožňuje právě převod přímo do stroje.

Video návody 2021-04-30

Na této stránce jsou detailnější video návody s podrobnější ukázkou funkcionalit a možností aplikace. Pokud Vás zajímají konkrétní části či možnosti aplikace, nejvýhodnější je kontaktovat technickou podporu aplikace a prodiskutovat možnosti. V případě zájmu technici, mohou přímo pro Vaše potřeby nahrát video, které zobrazí ukázku daného použití.

Jak navrhovat parametrický nábytek 2021-04-30

Zpracovani jednoducheho produktu

Systém tvorby návrhu a konstrukce produktu pracuje na základě hlavního prostoru, definovaných parametrů, aplikovaných objektů a aktivních rozdělení prostoru. Po otevření části pro vytváření produktu, uživatel, může definovat různé parametry, pozici, základní materiál a další podrobné nastavení, které ovlivní automatizovanou tvorbu objektu.

Šikmá skříň a půdní vestavba 2021-04-30

sikma skrin do pudni vestavby

Připravto ve verzi Basic a Profi umí dělat šikmé konstrukce. Hlavní výhodou je že zachová možnosti úpravy sražení a úhlů a ostatních částí a s možností aplikace spojů a obrábění.

Import DXF výkresu pro základ půdorysu nebo konstrukce skříně 2021-04-30

import dxf soboru jako podklad

Využijte půdorysné výkresy DXF od architektů pro zpracování výroby nábytku.

Spojení optimalizace pro skládání a nesting - frézování dílců 2021-04-06

automatický nesting pro cnc a skládání

Připravto již obsahuje doplňkovou funkci, která umožňuje provést nesting z optimalizace nářezového plánu.

Ceník a varianty služby 2021-01-13

Služba Připravto je postavena na bázi měsíčního předplatného. Následující tabulka zobrazuje možnosti a použití služby. Službu lze například použít pro vytvoření návrhu skříně, komody či návrhu rozložení jako je kuchyň, návrh obchodu a podobně. Na této stránce se dozvíte základní rozdíly a využití verzí. V případě potřeby bližších informací, které zde nejsou dostupné, nás kontaktujte.

Přenos výroby na CNC stroj Homag a Weeke přes WoodWOP 2020-11-09

/static/data/wiki/export-woodwop/0-promo-pripravto-woodwop.png

Připravto obsahuje postprocessor na WoodWOP, který umožňuje právě převod přímo do stroje.

Jak vytvořit výstup pro kusovník pro nařezání u společností Jafholz a Demos 2020-10-18

Vstup na uživatelské nastavení

Pokud už máte připravené konstrukce pro výrobu například kuchyně a necháváte si nařezávat díly u jiných společností jako jsou Jafholz, Demos, Kili a podobně můžete si tímto článkem zjednodušit postup výroby.

Plánování scény v Plánu na Připravto 2020-06-07

zpracovani pudorysu a manipulace

V tomto příspěvku si vysvětlíme jak používat Plán v Připravto.

Vytvoření produktu 2020-05-16

Zpracovani jednoducheho produktu

Produkt je sestava dílů, které za pomocí parametrů v podobě rozměrů, materiálu a dalších specifických informací určují následný vzhled a konstrukci výrobku. Z produktů je možné vytvořit následně vizualizace, nářezové plány, výkresovou dokumentaci a podobně. V následujícím textu se více dozvíte o variantách produktů.

Klávesové zkratky a rychlé ovládání Připravto.cz 2020-05-16

Aplikace která vytváří Připravto je již od začátku navržená na rychlé a efektivní zpracování přípravy výroby nábytku. S tím velmi souvisí možnost rychlé manipulace, úpravy a použitelnosti v různých situacích. Připravto z toho důvodu obsahuje velké množství klávesových zkratek a zjednodušení pro manipulaci. V následujícím textu jsou nejdůležitější klávesové zkratky popsány.

Automatické hledání spojů a vylepšené obrábění 2020-03-24

automaticke hledani spoju

Připravto obsahuje funkcionalitu pro obrábění na CNC strojích, která je určená primárně pro uživatele profi účtů.

Vytváření produktů - elementy 2020-03-23

Návrh produktu

V jednom z předchozích příspěvků jsem se zaměřil "krok po kroku" na vytvoření šatní skříně. V tomto příspěvku se zaměřím na jednotlivé elementy používané při vytváření produktů a jejich možnosti. Při vytváření produktů lze využívat dvou nabídek elementů. Za prvé - "Přidat nový", který je tvořen grafickými zástupci elementů (červený obdélník) a za druhé - rozevíracím seznamem (oranžový obdélník), který obsahuje více elementů.

Rozšířený návrh nábytku a výroby - vlastní funkce 2020-03-08

skrinka s profilovou uchytkou

Připravto je v oblasti návrhu nábytku hodně otevřené a umožňuje uživateli vytvářet konstrukce, tak jak je potřebné.

Editor a používání rozšiřujích funkcí a doplňků 2020-03-08

editor možnosti a nastavení

Editor je funkcionalita dostupná přes Nastavení kde následně uživatel najde Doplňky. Jedná se o rozšiřující funkce > lépe označené jako doplňky. Uživatel má nejrychleji dostupné serverové moduly, které umožňují několik vylepšujících funkcí. Například umožňí vytvářet jednoduchou konstrukci schodů, dále možnosti vytvářet kopie produktů ve větším množstí, zrcadlit produkty a další.

Jak dělat nářezové plány v Připravto - optimalizace spotřeby materiálu 2020-03-08

vytvoření nářezového plánu ze skrinky

Kromě vizualizací, kalkulací, výkresů či kusovníků z navrženého nábytku Vám Připravto poskytuje i možnost zobrazit možné rozložení dílců u deskových materiálů a tedy provést optimalizaci spotřeby plošných materiálů. Pro využití této funkce je nutné mít v současné zakázce produkt obsahující plošné dílce - elementy. Nábytek - produkt můžeme vytvořit buď sami jako Vlastní konstrukci , použít šablony veřejné či z již hotových zakázek, další možností je zadání dílců ručně přes +elementy v přehledu či importem kusovníku pomocí souboru CSV.

Používání nového rozložení - výběr funkcí při návrhu produktu 2019-11-04

Aplikace tvaru na dílce

Návrh produktu - produkt designer je součástí Připravto od začátku.

Přenos výroby na CNC stroj a propojení s Alphacam přes DXF 2018-03-10

Služba Připravto je už od začátku koncipována přímo na výrobu a zpracování výroby, tedy velká většina výstupů lze přímo či nepřímo použít pro řízení výroby. V případě přenosu dat na CNC stroje pro truhlářskou výrobu se jedná převážně o přenos dat pro výrobní operace jako jsou vrtání závěsů, policových nosičů, vrtání kolíků či konfirmátů a další operace jako frézování kontur a kapes.

Výstupy z Připravto 2018-03-10

1_Výstupy z Připravto.png

Připravto je webová služba, která umožňuje exportovat velké množství výstupů. Jsou to 2D a 3D výstupy ve formátu DXF, soubory typu Blend, CSV, OBJ a STL, SVG, nářezové plány se spotřebou materiálů, cenová kalkulace, užitečný přehled, kusovníky a vizualizace. Také je možné vytvořit faktury a výrobní výkresy (v současnosti spíše omezeně). V budoucnu bude možné generovat kód pro CNC stroje. Všechny tyto výstupy je možné získat po vytvoření jakéhokoliv produktu v zakázce.

Jak provádět cenovou kalkulaci nábytku 2017-09-05

Kalkulace na Připravto se skládá z několika částí. Primárně je cílená přímo na vytvořené produkty, ze kterých se počítá základní materiálová spotřeba, následně spotřeba olepovacích pásek (hrany) jak ve formě ABS 2mm a tak například 0.5mm ABS. Dále automaticky dochází k výpočtu spotřeby některého kování, či doplňkového kování, následně času výroby nebo také přímo položky z databáze.

Jak založit účet na službě Připravto 2017-07-30

registrace na pripravto

Pokud chcete začít aplikaci požívat je potřeba se nejdříve registrovat. Registrace se skládá ze dvou základních částí a ověření přes email a SMS. V tomto zápisu si projdeme důležité části týkající se registrace a vysvětlíme si možné problémy s registrací od špatně zadaného jazyku po nemožnost pokračovat v registraci, či neodeslání SMS nebo e-mailu. V případě potřeby nás můžete kontaktovat a můžeme Vám se založením účtu pomoci.

Vytváření vlastních materiálů a nahrávání dat a textur 2017-06-11

Vytvoření vlastního materiálu - databáze

Na Připravto je možné vytvářet vlastní materiály, položky textury a obrázky, což umožňuje vložit do vizualizací např. vlastní spotřebiče, dřezy, dezény desek a jiných materiálů. Pro přidání materiálu a jeho textury nebo obrázku je potřeba nejprve nahrát obrázek nebo texturu, která má být přidána na server a vytvořit samostatný materiál, který se následně použije v návrhu výrobku.

Jednotlivé části aplikace 2016-07-30

zobrazeni přehledu nad zakázkou

Služba celkové pomáhá s konstrukcí nábytku od základních skříňových objektů, kuchyní, stolů a po atypické konstrukce a při napojení na CAD programy je možné vytvářet ucelené výrobky složitých tvarů.

Vytvoření zakázky a zákazníka 2016-07-30

Jak založit zakázku

Zakázky slouží k oddělení jednotlivých projektů od sebe a řazení. Zakázka obvykle může specifikovat uživatele a zapisuje do sebe informace o vytvořených kalkulacích a vytvořených optimalizacích, které jsou následně částečně zpětně dostupné, tak aby uživatel mohl porovnávat jednotlivé varianty. Dále si uživatel může do zakázek zapisovat poznámky či vytvářet výstupy v podobě přehledů a faktur.